piątek, 13 grudnia 2013

Kurs na Aniołka z drutu

Witam Wszystkich serdecznie!!!

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kursik na aniołka wykonanego z drutu - wysokość tego aniołka to około 18 cm.Do wykonania aniołka potrzebne będą:
1. drut florystyczny
2. narzędzia do cięcia drutu i zaginania
3. koraliki
4. grubszy materiał albo filc
5. igła z nitką
6. coś do dekoracji aniołka
Zaczynamy od ucięcia około 90 cm drutu i złożenia go na pół, dobrze jest delikatnie skręcić powstały podwójny drut. Znowu składamy delikatnie na pół i robimy głowę i skręcamy drut.Teraz wyznaczamy dół sukienki, pamiętając o zostawieniu kawałków na nóżki i zawijamy drut


Zabieramy się za robienie skrzydeł, w tym celu należy uciąć około 80 cm drutu (jeżeli chcecie mieć mniejsze lub większe skrzydełka to należy uciąć odpowiednio mniej lub więcej drutu) i znowu składamy drut na pół i delikatnie go skręcamy. Tak przygotowany drut przymocowujemy do "szyi" naszego aniołka starając się aby wystające druty miały mniej więcej tę samą długość.


Kolejnym etapem jest przymocowanie skrzydeł od  dołu


Teraz bierzemy się za zrobienie rąk. Będą nam nam potrzebne 2 druty po około 20 cm każdy. Składamy każdy drut na pół i delikatnie skręcamy, na końcu zakładamy koralik i zaginamy końcówkę aby koralik nam spadł.


Mocujemy aniołkowi rączki


Pozostało nam zrobienie włosów i wykończenie nóżek. 
Do włosów potrzebne będą 3 druciki (długość zależy od tego jakie długie mają być włosy) i zawijamy je na głowie.
Na nóżki zakładamy koralik i zaginamy drut w celu zabezpieczenia aby koralik nam nie spadł.
I aniołek jest już prawie zrobiony


Ostatnim etapem jest wykonanie sukienki. Przyłóżcie aniołka do materiału obrysujcie go i wytnijcie z materiału 2 troszkę nierówne trójkąty, pamiętając o zapasie na zszycie materiałów. Zszywamy razem, ewentualnie ozdabiamy  i aniołek gotowy. Mój aniołek ma włosy skręcone i ozdobione koralikami.

Pozdrawiam

Małgosia


4 komentarze: